Man aangehouden voor hinderen ambulancepersoneel in Voorschoten

Date:

Deel bericht:

Voorschoten – De politie hield donderdagmiddag 16 januari een 34-jarige man uit Voorschoten aan voor het opzettelijk hinderen van ambulancemedewerkers tijdens hun werkzaamheden.

Rond 15.30 uur ontving de politie de melding dat een man ambulancemedewerkers op het Buizerderf in Voorschoten hinderde tijdens hun werkzaamheden. Eerder op de middag waren de automobilist en de ambulance elkaar op de weg tegengekomen. De man was het niet eens met een verkeersmanoeuvre van de ambulance en wilde daar nu verhaal voor halen.

- Advertisement -

Ambulance blokkeren
Terwijl het ambulancepersoneel op het Buizerderf een patiënt uit een woning naar de ambulance bracht, parkeerde de man zijn auto zodanig voor de ambulance dat de patiënt niet vervoerd kon worden. Na een paar minuten oponthoud kon de ambulance (met blauw zwaailicht aan) toch richting het ziekenhuis wegrijden.

De 34-jarige man bleef de ambulance hinderen door in zijn auto zeer langzaam voor de ambulance te gaan rijden. Pas toen de ambulance meer ruimte op de weg kreeg, kon de ambulancechauffeur de auto passeren.

Aanhouding
Aan het eind van de middag werd de man aangehouden als verdachte van het hinderen van hulpverleners. Na verhoor is hij weer vrijgelaten en kreeg hij een proces-verbaal mee. Op een later moment moet hij zich verantwoorden voor de rechter-commissaris.


Hinderen hulpverleners
De maximumstraf voor het hinderen van hulpverleners is per 15 december 2019 omhoog gegaan van één naar drie maanden. Het komt met regelmaat voor dat agenten, ambulancemedewerkers en brandweerlieden te maken krijgen met agressief gedrag van burgers.

In de nieuwe wetgeving maakt het voor de strafbaarheid niet meer uit waar het hinderen van hulpverleners gebeurt. In de oude wetgeving was dit nog beperkt tot de openbare weg.

- Advertisement -
spot_img

Gerelateerd

Persoon gewond na schietpartij in woning Kabeljouwsestraat Rotterdam

Bij een schietincident in een woning aan de Kabeljouwsestraat in Rotterdam is zaterdagavond een persoon gewond geraakt. Het...

Twee gewonden na steekpartij Kerkstraat Berkel en Rodenrijs

Bij een steekpartij in de Kerkstraat in Berkel en Rodenrijs zijn twee personen gewond geraakt. Beide personen zijn...

Man (28) gewond na steekpartij Maasboulevard Rotterdam

Bij een steekpartij aan de Maasboulevard in Rotterdam is zaterdag een 28-jarige man gewond geraakt. De politie heeft...

Grote brand in restaurant Van Vollenhovenstraat Rotterdam

Zaterdagmiddag brak er brand uit in een restaurant aan de Van Vollenhovenstraat. Het vuur ontstond rond 17:00 uur...