Meeste distributiecentra niet meer geblokkeerd

Date:

Deel bericht:

Landelijk – Bij de meeste distributiecentra van supermarkten in het land vertrekken de boeren weer. Dit gaat in overleg met de politie en gemeente.

Bij het landelijke protest van de boeren werden voornamelijk distributiecentra van grote supermarkten geblokkeerd. Snelwegen, de (lucht)havens en Den Haag werden achterwege gelaten.

- Advertisement -

Bij elke locatie besluit de burgemeester in overleg met de politie en het Openbaar Ministerie (OM) om er opgetreden wordt en hoe dit gebeurd. Hoewel de acties werden afgekeurd, mochten de boeren op de meeste plekken blijven staan. Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) riep op in te grijpen.

Halverwege de middag vertrokken de meeste boeren, maar dinsdag 5 juli hadden op sommige locaties boeren de nacht doorgehaald. Op de meeste plekken heeft de lokale driehoek besloten dat het genoeg is geweest en zijn de boeren in overleg vertrokken.

Traangas
Gisteravond is het in het noorden van het land grimmig geweest. Er zijn in een aantal plaatsen meerdere aanhoudingen geweest en heeft de politie moeten optreden. In Heerenveen is zelfs traangas ingezet. Het ging veelal om kleine groepjes die de confrontatie aangingen.

- Advertisement -
spot_img

Gerelateerd

Man aangehouden na bedreiging aan de Wagenstraat in Maassluis

Maassluis - Zondagavond is een man door agenten uit zijn woning gepraat nadat hij zijn buren had bedreigd....

Hotel ontruimd na brand op dakterras aan de Wilhelminakade in Rotterdam

Rotterdam - Zondagochtend vroeg brak er brand uit bij het Room Mate Hotel Bruno aan de Wilhelminakade in...

Koeien gaan op avontuur in Wassenaar

Wassenaar - Zaterdagmiddag rond twee uur werd de brandweer opgeroepen voor dier te water op de Rijksstraatweg in...

Middelbrand op de Oostpolderweg in Moordrecht

Moordrecht - Zaterdagmorgen om tien over half elf werd een gebouwbrand gemeld op de Oostpolderweg in Moordrecht. De...