Rotterdam – De Politie heeft op 24 en 25 februari twee meisjes van 12 en 14 jaar oud aangehouden. Ze worden verdacht van een mishandeling in een metro, waarbij twee vrouwen bewusteloos zijn geslagen.
De mishandeling vond plaats op dinsdag 21 januari 2025 rond 22.50 uur in de metro van Oosterflank naar Kralingse Zoom. Twee vriendinnen zaten in de metro toen zij werden lastiggevallen door een groepje. Toen een van de vrouwen het groepje aansprak, kwamen twee meisjes uit de groep op haar af.
De vrouw voelde zich dusdanig bedreigd dat ze haar telefoon pakte om de politie te bellen. Ze besloot eerst foto’s te maken van de situatie. Hierop werd haar telefoon uit haar handen geslagen. Vervolgens is de vrouw geduwd, geschopt en geslagen tot ze haar bewustzijn verloor. Toen het andere slachtoffer haar vriendin wilde helpen werd ook zij mishandeld en verloor ook zij haar bewustzijn. Niet alleen hebben de daders de slachtoffers ernstig mishandeld, ze hebben ook eigendommen van de slachtoffers vernield.
Beelden van het voorval werden getoond in opsporingsprogramma Bureau Rijnmond. De beelden zorgden ervoor dat de meisjes door hun ouders werden herkend. Hierop hebben de tieners zich gemeld bij de politie.