Rotterdam – In de vroege ochtend van zondag zijn aan de Hofdijk in Rotterdam twee auto’s in brand gestoken. De melding van de autobranden kwam rond 02.40 uur binnen bij de hulpdiensten. Opvallend is dat de voertuigen niet naast elkaar stonden, wat mogelijk duidt op een gerichte actie.
Volgens de politie is er vermoedelijk gebruikgemaakt van een brandbare vloeistof om de voertuigen in brand te steken. Terwijl de brandweer bezig was met het blussen van de auto’s, werd korte tijd later in de nabije omgeving een harde explosie gehoord.
De explosie vond plaats bij een woning aan de Rottestraat, vlak om de hoek van de autobranden. Wat de precieze oorzaak van de explosie is, wordt nog onderzocht. Tijdens het politieonderzoek werden in een nabijgelegen tuin diverse onderdelen aangetroffen. Deze zijn door de forensische opsporing in beslag genomen voor verder onderzoek.
De politie onderzoekt of er een verband is tussen de autobranden en de explosie. Getuigen die iets verdachts hebben gezien of gehoord worden dringend verzocht zich te melden.