BinnenlandNieuwsTerpentinelucht zorgt voor lange inzet brandweer Reigerplein Spijkenisse

Terpentinelucht zorgt voor lange inzet brandweer Reigerplein Spijkenisse

Op het Reigerplein in Spijkenisse hing een sterke terpentinelucht die door meerdere omwonenden werd geroken. De stankoverlast was zo hevig dat de brandweer werd ingeschakeld.

Met meetapparatuur controleerden brandweerlieden woningen en putten. In verschillende huizen werden verhoogde waarden gemeten, met de hoogste concentraties rond de putten. Bij één put sloeg de meter zelfs direct maximaal uit. Een woning waar nieuwe bewoners aan het klussen waren, werd als mogelijke oorzaak onderzocht, maar in dat huis werd geen lucht waargenomen.

De brandweer, politie en gemeente maakten samen een plan van aanpak. Bewoners moesten twintig minuten doorspoelen, wat de situatie aanzienlijk verbeterde. De gemeente zette een grote afzuiginstallatie in om het riool te spoelen en het water af te zuigen. Hoe de terpentine in het riool terechtkwam, is nog onbekend.

- Advertisement -

Klik hier om meer foto’s te bekijken.