Zeven demonstranten aangehouden na blokkade havenspoor Havenspoorpad Barendrecht

0

Bij het Havenspoorpad in Barendrecht hebben demonstranten opnieuw het havenspoor geblokkeerd nabij het Vaanplein. Zeven demonstranten zijn aangehouden en het spoor is inmiddels weer vrijgegeven.

Voor de zesde dag op rij werd het spoor geblokkeerd. Het ging om ongeveer 35 activisten van actiegroep Geef Tegengas. De politie kwam met veel eenheden ter plaatse. Demonstranten hadden zich onder meer vastgezet met zogeheten lock-ons. Volgens de politie was sprake van vernieling doordat onder de spoorlijn was gegraven.

De politie heeft de demonstranten van het spoor gehaald. Zeven personen zijn aangehouden. De demonstranten zijn onder politiebegeleiding in een bus van de RET weggevoerd naar verschillende locaties.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Bedrijven investeren in Europees metaal

0

De Europese metaalindustrie zit in de lift. Steeds meer bedrijven kiezen ervoor om hun productie dichter bij huis te organiseren, mede door geopolitieke spanningen en verstoringen in wereldwijde toeleveringsketens. Vooral sectoren als bouw, automotive en machinebouw trekken de kar, met een groeiende vraag naar lokaal geproduceerd staal en aluminium.

Volgens brancheorganisaties is er sprake van een duidelijke trendbreuk met de afgelopen jaren, waarin productie juist naar Azië werd verplaatst. De recente verschuiving lijkt vooral ingegeven door leveringszekerheid en strengere Europese regelgeving rondom duurzaamheid.

Productie keert terug naar Europa

De toename van investeringen is zichtbaar in meerdere landen, waaronder Denemarken,  Duitsland, Frankrijk en Nederland. Bedrijven breiden bestaande fabrieken uit of openen nieuwe productielocaties. Daarbij ligt de nadruk op innovatie en automatisering, waardoor de productiekosten beheersbaar blijven ondanks hogere lonen.

Binnen deze ontwikkeling speelt metaalbewerking een sleutelrol. Moderne technieken maken het mogelijk om efficiënter te produceren en tegelijkertijd te voldoen aan strengere milieueisen. Denk aan geavanceerde snij- en lasmethoden die minder energie verbruiken en minder restafval opleveren.

Ook mkb haakt aan

Ook middelgrote bedrijven stappen in. Waar voorheen vooral grote multinationals investeerden, kiezen nu ook kleinere spelers ervoor om hun productiecapaciteit in Europa op te schalen. Dat heeft volgens kenners te maken met betere toegang tot technologie en subsidies vanuit de Europese Unie.

Tegelijkertijd neemt de concurrentie toe. Europese producenten moeten zich onderscheiden op kwaliteit, snelheid en duurzaamheid. Import uit lagelonenlanden blijft aantrekkelijk, maar wordt minder vanzelfsprekend door transportkosten en politieke onzekerheid. Bovendien zorgt het voor frustratie bij activisten die zich inzetten voor een gezonder klimaat. Zij bezetten daar eerder al de A12 voor.

Personeel en technologie onder druk

De arbeidsmarkt vormt daarbij een uitdaging. Het tekort aan technisch personeel loopt verder op, juist nu de vraag naar productiecapaciteit groeit. Bedrijven investeren daarom niet alleen in machines, maar ook in opleidingen en samenwerkingen met technische scholen.

Daarnaast wordt er volop ingezet op digitalisering. Slimme fabrieken, waarbij productieprocessen grotendeels geautomatiseerd en datagedreven zijn, moeten de efficiëntie verhogen. Dit soort initiatieven vraagt om forse investeringen, maar wordt gezien als noodzakelijk om concurrerend te blijven.

Energieprijzen en geopolitiek versnellen investeringen

De stijgende energieprijzen en geopolitieke onzekerheid geven de investeringsgolf extra vaart. Met name sinds de energiecrisis in Europa zijn bedrijven kritischer gaan kijken naar hun afhankelijkheid van buitenlandse leveranciers. Productie dichter bij huis betekent niet alleen meer controle, maar ook minder risico op plotselinge prijsstijgingen of leveringsproblemen.

Daarnaast speelt de politieke druk een rol. Europese overheden sturen steeds nadrukkelijker aan op strategische autonomie, waarbij cruciale industrieën binnen de eigen grenzen worden gehouden. Subsidies en stimuleringsmaatregelen maken het voor bedrijven aantrekkelijker om te investeren in lokale productie. Tegelijkertijd blijven zorgen bestaan over de lange termijn, vooral als energieprijzen in Europa structureel hoger blijven dan in andere delen van de wereld.

Duurzaamheid als drijvende kracht

Ook duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in de investeringsbeslissingen. Europese regelgeving dwingt bedrijven om hun uitstoot te verlagen en energieverbruik te beperken. Dat leidt tot investeringen in schonere productietechnieken en circulaire processen.

Zo experimenteren verschillende producenten met het hergebruik van metalen en het verminderen van afvalstromen. Dit sluit aan bij bredere Europese ambities om minder afhankelijk te zijn van grondstoffen uit het buitenland en tegelijkertijd de ecologische voetafdruk te verkleinen.

Kogelgaten in ruit barbershop na beschieting Schiedamseweg Rotterdam

0

Op de Schiedamseweg in Rotterdam is een barbershop beschoten. In de ruit van het pand zitten drie kogelgaten. De politie heeft drie hulzen op straat veiliggesteld en verricht onderzoek.

Even na 5 uur werd melding gemaakt van de schietpartij. De politie heeft een plaats delict gemaakt. De forensische opsporing komt ter plaatse om de hulzen veilig te stellen.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Kettingbotsing met vier voertuigen op viaduct Vrijenburgweg Barendrecht

0

Op de Vrijenburgweg in Barendrecht heeft een kettingbotsing plaatsgevonden met vier voertuigen. Meerdere inzittenden zijn gecontroleerd, maar niemand hoefde naar het ziekenhuis.

De aanrijding gebeurde midden op een viaduct en zorgde voor flinke verkeershinder. Ambulancepersoneel heeft alle inzittenden ter plaatse nagekeken.

Een bergingsbedrijf sleept de voertuigen af. De toedracht van het ongeval wordt onderzocht.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Groot amfetaminelab in loods aangetroffen Lelystraat Sliedrecht

0

In een loods aan de Lelystraat in Sliedrecht is een groot amfetaminelab aangetroffen. Zwaarbewapende agenten bewaakten de omgeving tijdens de ontmanteling van het lab. Twee personen zijn aangehouden.

De inzet van de bewakingseenheid duidt op de aanwezigheid van zeer waardevolle goederen. De inzet van de zwaarbewapende agenten is vrij zeldzaam en gebeurt bij drugslabs vrijwel uitsluitend wanneer de waarde van aangetroffen goederen dermate hoog is, dat criminelen die met geweld zouden kunnen terughalen.

SEON is ter plaatse geweest om het lab te ontmantelen. De forensische opsporing en recherche hebben onderzoek verricht. De rol van de twee aangehouden mannen wordt onderzocht.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Inzittende auto gewond nadat voertuig te water raakt Schrijversdijk Brielle

0

Op de Schrijversdijk ter hoogte van de Koolhoekseweg in Brielle is een auto te water geraakt. Hulpdiensten, waaronder een traumahelikopter, meerdere ambulance en de politie kwamen massaal ter plaatse.

Het voertuig raakte door een onbekende oorzaak van de weg op een recht stuk vlak voor een bocht. Door het ongeval ontstond flinke schade. De inzittende is door hulpdiensten uit het water gehaald en ter plaatse behandeld.

Het slachtoffer is daarna zonder spoed naar het ziekenhuis gebracht. Twee bergers hebben het voertuig uit het water gehaald, waarbij het verkeer tijdelijk deels werd stilgelegd.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

33-jarige fietsster overleden na ongeval met lijnbus Groene Kruisweg Oost Heenvliet

0

Op de Groene Kruisweg in Heenvliet is een 33-jarige vrouw overleden bij een ongeval met een lijnbus. Het slachtoffer is ter plaatse gereanimeerd, maar de hulp mocht niet baten.

De vrouw stak met de fiets de busbaan over toen zij werd aangereden. De voor- en zijkant van de bus raakten beschadigd. Meerdere ambulances, politie-eenheden en een traumahelikopter kwamen ter plaatse, maar het slachtoffer overleed aan haar verwondingen.

De forensische opsporing – verkeer doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

14-jarige jongen overleden bij aanrijding met vrachtwagen Graafdijk West Molenaarsgraaf

0

Op de Graafdijk West in Molenaarsgraaf is een 14-jarige jongen uit Alblasserdam om het leven gekomen bij een aanrijding met een vrachtwagen. 

Meerdere ambulances en de politie werden opgeroepen. Hulpdiensten konden niets meer voor het slachtoffer betekenen. De forensische opsporing – verkeer is ter plaatse om te onderzoeken hoe het ongeval kon plaatsvinden.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Brandweerlieden gewond door aanrijding met poller tijdens spoedrit Aston Martinlaan Oud-Beijerland

0

Op de Aston Martinlaan in Oud-Beijerland is een brandweerauto met daarachter een brandweerboot tegen een poller gereden. Twee brandweermensen raakten gewond.

De brandweer was onderweg naar een melding van een scheepvaartbrand in Dordrecht. Eén persoon kwam met zijn hoofd tegen de voorruit terecht. In de ruit zit een flinke deuk.

Ambulancepersoneel heeft de gewonden behandeld en nagekeken in een ambulance. Volgens omstanders is dit niet de eerste keer dat een brandweervoertuig tegen de paal van de calamiteitendoorgang is gereden. Eerder gebeurde dat ook met een haakarmvoertuig.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Automobilist wordt onwel op snelweg en overlijdt A15 Ridderkerk

0

Op de A15 bij Ridderkerk is een automobilist om het leven gekomen. Het slachtoffer, een 78-jarige man, stond met zijn auto tegen de vangrail op de verbindingsweg richting Vaanplein. De man is ter plaatse gereanimeerd, maar hulp mocht niet meer baten.

De bestuurder werd vermoedelijk onwel achter het stuur. Weginspecteurs van Rijkswaterstaat troffen de auto aan tegen de vangrail en zagen dat de bestuurder niet aanspreekbaar was. Zij startten direct een reanimatie. Een opgeroepen traumahelikopter cirkelde boven de snelweg, maar hoefde niet te landen. Het slachtoffer bleek reeds te zijn overleden. Het slachtoffer is per ambulance naar een andere locatie overgebracht. De auto is geborgen.

Vanwege het incident werd de verbindingsweg volledig afgesloten. Ondanks rode kruizen reden meerdere bestuurders door. Zij krijgen een bekeuring thuisgestuurd.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Zinkgat door gesprongen waterleiding Zinkweg Oud-Beijerland

0

Aan de Zinkweg in Oud-Beijerland is tijdens werkzaamheden een waterleiding geraakt waardoor die is gesprongen. Dit heeft ervoor gezorgd dat een deel van de dijk is weggespoeld.

De leiding is rond 06.00 uur geraakt. Door de gesprongen leiding is ook een gasleiding gaan lekken. De brandweer is ter plaatse om het lek in de gaten te houden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn de leidingen gaan drijven, waardoor de kans bestaat op meer lekkages in beide leidingen. Waterbedrijf Evides heeft de waterleiding afgesloten waardoor nu zes woningen aan de dijk zonder water zitten. De dijk is in beide richtingen afgesloten. 

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Auto over de kop water Groenendijk Nieuwerkerk aan den IJssel

0

Op de Groenendijk in Nieuwerkerk aan den IJssel is een voertuig te water geraakt in de Hollandsche IJssel, nadat het door een nog onbekende oorzaak van de weg was geraakt. 

In het voertuig zaten drie jongeren, die zelfstandig uit het voertuig konden klimmen. De auto raakte van de weg, sloeg meerdere keren over de kop langs de dijk en belandde vervolgens in de Hollandsche IJssel. Omstanders hielden de jongeren met dekens warm totdat de ambulance ter plaatse was.

De brandweer verleende hand- en spandiensten op de dijk. Na onderzoek door het ambulancepersoneel bleek dat de jongeren niet ernstig gewond waren. Een tweede gealarmeerde ambulance kon bij aankomst op de Groenendijk onverrichter zake retour.

De jongeren zijn opgehaald door een bekende. Een berger is ter plaatse om het voertuig uit het water te halen.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Auto brandt volledig uit Iersestraat Nieuwerkerk aan den IJssel

0

Op de parkeerplaats achter zwembad Het Polderbad aan de Iersestraat in Nieuwerkerk aan den IJssel is een personenvoertuig nagenoeg volledig uitgebrand.

Bij de aankomst van de brandweer stond het voertuig van voor tot achter al in brand. De brandweer heeft het voertuig geblust en heeft daarvoor de motorkap opengebroken om nog een hotspot verder af te koelen. Aan de hand van de zwart geblakerde kentekenplaat kon de politie achterhalen van wie het voertuig was. 

De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand waarbij nog wat spullen uit het voertuig zijn gehaald en onderzocht.  Een berger heeft het voertuig meegenomen op de wagen, het voertuig kan als verloren worden beschouwd.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Boom valt om en verspert fietspad en rijbanen Groene Kruisweg Rhoon

0

Aan de Groene Kruisweg bij Rhoon heeft een omgevallen boom tijdelijk voor een blokkade gezorgd. De boom versperde zowel het fietspad als de weg.

De boom kwam volledig over de weg en het fietspad terecht, waardoor verkeer nauwelijks kon passeren. De brandweer sloot de weg tijdelijk af om de boom veilig te verwijderen. Nadat de rijbaan was vrijgemaakt, kon één rijstrook weer open.

Op het fietspad duurde de werkzaamheden langer, maar uiteindelijk wist de brandweer ook daar de boom weg te halen. De gezaagde stukken zijn later opgehaald.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Derde blokkade van havenspoorlijn door Geef Tegengas in drie dagen Vondelingenweg Pernis Rotterdam

0

Aan de Vondelingenweg ter hoogte van Pernis heeft actiegroep Geef Tegengas voor de derde dag op rij de havenspoorlijn geblokkeerd. De demonstratie is beëindigd, waarna politie demonstranten heeft weggevoerd.

Rond 09.00 uur klom een groep van ongeveer twintig demonstranten over de hekken van het spoor. Spandoeken werden opgehangen en meerdere actievoerders ketenden zich aan elkaar vast. De politie kwam snel ter plaatse, maar greep in eerste instantie niet in.

Later op de dag werd besloten de demonstratie niet langer toe te staan. De politie verwijderde de demonstranten van het spoor en bracht hen met een bus weg. De actiegroep sluit meer acties niet uit.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Chinook-transporthelikopters oefenen bij schip Waalhaven Rotterdam

0

In de Waalhaven in Rotterdam hebben twee Chinook-helikopters van de Koninklijke Luchtmacht geoefend. De helikopters vlogen laag over het havengebied en landden meerdere keren op een platform van een schip in de Waalhaven.

De oefening trok veel bekijks. Veel mensen maakten foto’s van de laagvliegende helikopters tijdens de verschillende landingen en rondvluchten boven het havengebied.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Man gewond bij steekpartij, vrouw aangehouden Westduëlstraat Rotterdam

0

Op de Westduëlstraat in Rotterdam is een man gewond geraakt bij een steekpartij. De steekpartij vond vermoedelijk op straat plaats. Het slachtoffer werd in een woning aangetroffen en is naar het ziekenhuis overgebracht. Een vrouw is aangehouden.

Een ambulance, politie en een traumahelikopter werden opgeroepen. De brandweer werd ter plaatse gevraagd om de man van de eerste etage naar beneden af te hijsen. Hun inzet bleek uiteindelijk niet nodig. Het slachtoffer is lopend naar de ambulance gegaan en naar het ziekenhuis overgebracht. Een vrouw die in de woning aanwezig was, is aangehouden. Haar rol wordt onderzocht.

Aan het einde van de straat, op de Doklaan, heeft de politie onderzoek verricht bij een geparkeerde auto. De politie verricht verder onderzoek naar de toedracht van de steekpartij.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Demonstranten blokkeren havenspoorlijn tweede dag op rij Vaanplein Barendrecht

0

Demonstranten van Geef Tegengas hebben de havenspoorlijn voor de tweede dag op rij geblokkeerd. Gisteren gebeurde dat ter hoogte van de Vondelingenplaat. Nu zitten zo’n 14 demonstranten op het spoor ter hoogte van het Vaanplein.

Het treinverkeer is stilgelegd. De politie is aanwezig en wist te voorkomen dat demonstranten zich aan het spoor vast konden maken. Inmiddels is de demonstratie ontbonden en worden de aanwezigen gevorderd het spoor te verlaten. Een bus is onderweg om de demonstranten naar een andere locatie over te brengen.

Lees ook: Havenspoorlijn urenlang geblokkeerd door actiegroep Geef Tegengas Vondelingenweg Vondelingenplaat

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Spookrijdende bestuurder onder invloed over de kop Europaweg Maasvlakte Rotterdam

0

Op de Europaweg op de Maasvlakte Rotterdam is een auto over de kop geslagen. De auto reed vermoedelijk een stuk tegen de richting in, raakte van de weg en sloeg over de kop. De bestuurder van de auto bleek onder invloed te zijn.

Twee ambulances, politie, brandweer en een traumahelikopter kwamen ter plaatse. Beide inzittenden raakten gewond en zijn met spoed naar het ziekenhuis overgebracht. Bij het ongeval is een reeks wegbarriers kapotgereden.

De forensische opsporing – verkeer is ter plaatse voor onderzoek naar de exacte toedracht van het ongeval.

Klik hier om meer foto’s te bekijken.

Portiekflat ontruimd na explosie en brand Agniesestraat Rotterdam

0

In een portiek aan de Agniesestraat in Rotterdam heeft een explosie plaatsgevonden waarna korte tijd brand woedde. Diverse bewoners zijn geëvacueerd. Meerdere voordeuren zijn ontzet en er is brandschade.

Door de drukgolf die ontstond, zijn meerdere voordeuren ontzet. De brandweer heeft de woningen in het portiek ontruimd. Een ambulance werd gealarmeerd, maar niemand is naar het ziekenhuis overgebracht. De brandweer schaalde op naar middelbrand en heeft een nacontrole uitgevoerd. De politie heeft diverse sporen veiliggesteld en verricht verder onderzoek.

Op 29 augustus 2020 woedde in dit portiek ook een grote brand. Toen is één aanhouding verricht op verdenking van brandstichting. Lees meer: Aanhouding na grote brand in portiek Agniesestraat Rotterdam: 6 woningen onbewoonbaar

Klik hier om meer foto’s te bekijken.