Bij de McDonalds op de Hoofdweg in Capelle aan den IJssel is een 15-jarige om het leven gekomen nadat hij door de politie werd neergeschoten. Dat gebeurde na een beroving op het Wisselspoor, waar onder bedreiging van een vuurwapen een fatbike werd gestolen.
Hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse om eerste hulp aan het slachtoffer te verlenen. Meerdere ambulances, politie en een traumahelikopter werden gealarmeerd. De inzet van de hulpdiensten mocht niet baten: het slachtoffer overleed ter plekke.
De jongen zou volgens een woordvoerder van de politie meerdere malen zijn gewaarschuwd. Nadat dit niet gebeurde, zag de agent zich genoodzaakt om te schieten. Op het terras vlak bij het slachtoffer is een vuurwapen aangetroffen. De politie heeft het wapen in beslag genomen.
De politie heeft nog twee andere verdachten aangehouden. Één van hen werd bij het restaurant al aangehouden, de ander meldde zich later op het politiebureau. Hun gegevens zijn nog niet bekend gemaakt.
De politie heeft een grote afzetting gemaakt en verricht sporenonderzoek. Ook op het Wisselspoor, waar de beroving plaatsgevonden zou hebben, is de politie ter plaatse.
Klik hier om meer foto’s te bekijken.